Mařenka

Aktuálně

VÝŠLAP NA MAŘENKU

VÝŠLAP NA MAŘENKU

MIKROREGION PODHŮŘÍ MAŘENKY

10 let poté, co byla otevřena rozhledna na Mařence, se minulý pátek prostranství pod rozhlednou opět pořádně zaplnilo. Obyvatelé mikroregionu a přátelé této nádherné rozhledny stojící na nejvyšším kopci třebíčského okresu přišli této rozhledně popřát k jejím 10. narozeninám. A k těmto narozeninám dostala darem od obcí a kovářů z našeho mikroregionu sochu anděla, připomínající dívku Marianu a její pohnutý osud, podle které později toto místo dostalo své jméno.

16.9.2022
Den pro obce z Mikroregionu Podhůří Mařenky na Březové

Den pro obce z Mikroregionu Podhůří Mařenky na Březové! Čtvrtá akce k oslavám 10ti let rozhledny na Mařence přilákala 670 návštěvníků z Markvartic, Rokytnice, Štěměch, Římova, Chlístova, Čáslavic a Předína. Obyvatelům těchto obcí byl pro celou sobotu odpoledne vyhrazen Resort Březová. A počasí nás opět podrželo, stejně jako při minulých akcích. Věříme, že jste si to u nás užili a že vám tu bylo hezky ! A nezapomeňte na poslední akci, kterou je na konci října společný výšlap na Mařenku!

26.9.2022
POUŤ NA MAŘENKU

POUŤ NA MAŘENKU

Mikroregion Podhůří Mařenky

Vážení občané,

u příležitosti oslav 10. výročí postavení rozhledny na hoře Mařence, bude na tomto místě slavena mše svatá, a to 27. 8. 2022 v 10,00.

Seniorům, kteří jsou špatně mobilní, nabízíme dopravu na místo. Je třeba brát v potaz, že posledních 180 metrů k vrcholu se musí pěšky. Zájemci, kteří budou mít o tuto službu zájem, nechť se nahlásí na faře, nebo v kanceláři obecního úřadu do 19.8.2022 (jméno, příjmení, telefonický kontakt). V návaznosti na počtu nahlášených, budou všichni zájemci vyrozuměni o místě a čase odvozu.

11.8.2022
VE TVRZI TO ŽIJE!

Druhá z pěti akcí k oslavám 10. výročí rozhledny na Mařence je za námi. Jsme velmi rádi, že pozvání přijala většina bývalých i současných starostek a starostů. Bylo moc milé, že se ujali slova, zavzpomínali, poděkovali a nám mladší generaci svými slovy dodali potřebný elán. Návštěvou nás poctil i pan hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se svojí manželkou. Tato akce byla podpořena dotací z Kraje Vysočina, za což jsme moc rádi. Doufáme, že v celodenním programu si našel každý to, co se mu líbí, co má rád. Ať už divadelní představení štěměšských ochotníků tentokrát s obsazením výhradně dívkami, mírně morbidní kramářské písně, vystoupení dětského pěveckého sboru ze ZUŠ Třebíč, řezbářská show Jaroslava Pecháčka z Jeseníků a pro děti řezbářská dílnička, plný parket tanečníků v krásných krojích v podání souboru Bajdyš, souboj rytířů MFC Vysočina opravdu "natvrdo", magická ohňová show v podání skupiny Magnis, přes den pohodová country kapela Dobrá pára a večer taneční zábava se skupinou Balkán, celodenní fascinující práce šesti uměleckých kovářů na výrobě anděla v moderním pojetí a výstavka obrázků a výrobků školáků z našich obcí. Milovníci dobrého jídla si užili dobrot, které připravily štěměšské dobrovolné spolky. Děkujeme za všechny vaše reakce a ohlasy! Díky vám máme pocit, že byla naše akce smysluplná, a to jsme si přáli. Za celý realizační tým Zuzana S.

22-07-2022

 

 

 

 

22.6.2022
MAŘENKA CUP 2022

Turnaje MAŘENKA CUP 2022 ⚽️  se zúčastnilo 5 mužstev z našeho Mikroregionu a to Čáslavice, Římov, Rokytnice nad Rokytnou, Chlístov a Předín. Od obce Markvartice a Štěměchy přišla omluva. Turnaj proběhl dle naplánovaného harmonogramu a zcela zaslouženě si putovní pohár odvezla Rokytnice nad Rokytnou ????.
Při vyhlášení výsledků předal starosta pořádajících Čáslavic pomyslnou štafetu vítězi a požádal ho, aby se druhý ročník MAŘENKA CUPu v roce 2023 uskutečnil v Rokytnici nad Rokytnou. Mařenka cup 
⚽️  byl první oficiální akcí Oslav 10-ti let výročí rozhledny na Mařence. Následující akcí, která nás čeká už v sobotu 16. července je "Ve tvrzi to žije" a jak už název napovídá, akce se koná ve tvrzi ve Štěměchách. Těšíme se na vás!

12.5.2022
10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

10. VÝROČÍ OD VÝSTAVBY ROZHLEDNY NA MAŘENCE

Mikroregion Podhůří Mařenky

Rozhledna Mařenka má 10 let! Oslavy potrvají celou sezónu.

Rozhledna na nejvyšším bodě okresu Třebíč, na hoře Mařenka, oslaví letos 10 let od svého vzniku. Bezpochyby patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzdařilejší rozhledny v České republice a zná ji snad každý obyvatel našeho okresu. Za dobré viditelnosti jsou z rozhledny na Mařence vidět Alpy, což se již poštěstilo mnoha jejím návštěvníkům. K její realizaci se před deseti lety spojily obce kolem hory Mařenka a společnými silami se jim podařilo toto mimořádné dílo. Letos uplyne od realizace této stavby 10 let a obce z podhůří Mařenky se toto výročí rozhodly pořádně oslavit. Podobně jako tenkrát vznikla společnými silami rozhledna na Mařence, tak i tentokrát se společně naplánovala a připravila velmi pestrá série 5-ti akcí na celou sezónu.

 

   Oslavy zahájí v červnu fotbalový turnaj Mařenka CUP, který se uskuteční v Čáslavicích v sobotu 18.6.,  jedná se o turnaj fotbalových veteránů (40plus), turnaj bude zahájen ve 14:00 na hřišti v Čáslavicích. Sportovní událost se pak přemění v kulturní, od 19:00 je v plánu taneční zábava a pořadatelé slibují i opékání selete.

   V červenci převezmou pomyslnou štafetu Štěměchy a v sobotu 16. července se mohou obyvatelé mikroregionu těšit na celodenní akci pod názvem Ve tvrzi to žije! Jak už název napovídá, uskuteční se akce v kouzelném prostředí tvrze ve Štěměchách. Ukázky uměleckého kovářství, řezbářská show, vystoupení skupiny historického šermu a další bohatý kulturní program to vše slibuje pořádně nabitou sobotu od rána až do nočních hodin. Rokytnice nad Rokytnou. 

   Koncem prázdnin, konkrétně v sobotu 27. srpna, se v 10 hodin dopoledne uskuteční přímo pod rozhlednou na vrcholu hory Mařenka slavná mše svatá. S dopravou starších občanů pomohou dobrovolní hasiči z okolních obcí. Odpoledne, v ten samý den, je pak přichystáno od 15:00 zábavné odpoledne  v areálu koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou, od 18:00 pak taneční zábava.

   Především na rodiny s dětmi pak cílí předposlední akce, kterou je den zážitků v Resortu Březová, z kapacitních důvodů je však tato akce určena pouze pro obyvatele Mikroregionu Podhůří Mařenky. Sedm obcí mikroregionu budou mít v sobotu 24.9. zážitkový park Resortu vyhrazený jen pro sebe, akce zde začíná ve dvě hodiny odpoledne a končí ohňostrojem ve 21:00.

Oslavy završí poslední akce - společný výstup na Mařenku, naplánovaný právě na samotné výročí jejího otevření a uskuteční se 28. října.

 

   Mikroregion Podhůří Mařenky tvoří sedm obcí, které obklopují horu Mařenku jedná se o obce Předín, Čáslavice, Rokytnici nad Rokytnou, Štěměchy, Římov, Markvartice a Chlístov. Ke spolupořádání oslav se partnersky připojil i Resort Březová, který také leží v tomto mikroregionu. 

12.5.2022
Noční výšlap na Mařenku

Noční výšlap na Mařenku

Mikroregion Podhůří Mařenky

Mikroregion Podhůří Mařenky
pořádá dne 18. 9. 2021
noční výšlap na Mařenku
všichni odvážlivci se sejdou
v 19:00 u rozhledny
Možná příjdou i místní strašidla 

7.9.2021
Mařenka

Mařenka je nejvyšší vrch v okrese Třebíč s nadmořskou výškou 711 m n.m. V roce 2012 zde byla zpřístupněna nová, asi 30 metrů vysoká vyhlídková věž se stejným názvem - Mařenka.

14.5.2014